Frezer Hard – Ice 15M

Frezer Hard – Ice 15M


 

Frezer Hard-Ice 15M to maszyna do profesjonalnej produkcji lodów tradycyjnych, mrożonych sorbetów i jogurtów.

 

Frezer Hard-Ice 15M to maszyna do profesjonalnej produkcji lodów tradycyjnych oraz mrożonych sorbetów i jogurtów. Jest to nowy model, w którym zmodyfikowaliśmy system sterowania i mrożenia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań uzyskaliśmy świetną konsystencję lodów oraz zwiększyliśmy energooszczędność maszyny. Elektroniczny system sterujący całym procesem został tak zaprojektowany, aby maksymalnie zautomatyzować proces produkcji oraz uprościć obsługę panelu sterowania. Została zainstalowana nowa funkcja diagnozowania usterek oraz nowy system kontroli konsystencji produktu.

Elementy obudowy, pojemniki na masę oraz cylinder wykonane są z wysokogatunkowej stali szlachetnej o parametrach zgodnych z HACCP.

Tradycyjna konstrukcja i nowoczesne rozwiązania sprawiły, że smak lodów wyprodukowanych przez frezer 15M docenią nawet najwięksi smakosze.

Karta katalogowa

Cena

Regularna – 53 000 zł netto

Promocyjna – 39 000 zł netto

Wynajem urządzenia od 3 000 zł netto m/c*
Finansowanie fabryczne HARD ICE od 1 290 zł*

 

Frezer posiada m.in. takie funkcje jak:

 

  1. Trzy tryby mrożenia

W zależności od posiadanej receptury system umożliwia wybór sposobu mrożenia z pośród 3 trybów. Mikrokontroler może badać konsystencję produktu, jego temperaturę lub możemy ustawić własny czas mrożenia. Dodatkowo system wizualizuje nam za pomocą paska postępu czas jaki został nam do zakończenia procesu. Dzięki temu możemy produkować desery z różnych produktów i o różnej konsystencji.

 

  1. Dwie prędkości obrotowe mieszadła

System operacyjny maszyny umożliwia stosowanie dwóch prędkości mieszania produktu w cylindrze. Możemy produkować lody o różnej konsystencji i twardości. Wyższa prędkość obrotowa wspomaga również wyjmowanie mieszanki po zakończonym procesie produkcji.

 

  1. Diagnostyczne

Oprogramowanie kontroluje pracę urządzenia i w razie wykrycia nieprawidłowości informuje nas o wykrytym problemie. Zapobiega to przypadkowym uszkodzeniom maszyny.

 

  1. Zaawansowane zabezpieczenia

Rozbudowany system zabezpieczeń, który w połączeniu z funkcjami diagnostycznymi został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie chronić urządzenie oraz dbać o bezpieczeństwo pracy operatora. Aby usprawnić pracę z maszyną zainstalowaliśmy dźwiękowe sygnały alarmowe informujące o zakończeniu procesu produkcji.

 

  1. Funkcja prysznic

Maszyna posiada wbudowany prysznic, który umożliwia łatwiejsze i szybsze mycie urządzenia. Przyspiesza również pracę przy produkcji lodów o różnych smakach, kiedy po każdym zakończonym procesie należy przepłukać cylinder.

 

  1. System operacyjny

Sterowanie oraz zmiana parametrów pracy maszyny odbywa się przy pomocy kolorowego dotykowego ekranu. Menu w języku polskim jest bardzo proste i intuicyjne. Umożliwia personalizację ustawień, co daje powtarzalność w produkcji i możliwość korzystania z różnych receptur.