M16 Soft Gravity – Maszyna do lodów Włoskich

Ekonomiczna maszyna do produkcji lodów Włoskich. Produkuje dwa smaki oraz ich mix. Maszyna o prostej i wydajnej konstrukcji, która już od 12 lat cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Sprawdzony i bezawaryjny system napowietrzania Cloud Gravity zapewnia bezobsługową eksploatację i znacznie obniża koszt produkcji lodów. Zastosowane najwyższej jakości komponenty gwarantują jej niezawodność i bezawaryjność nawet przy ciągłej pracy w trudnych warunkach.

KARTA KATALOGOWA M16 SOFT GRAVITY – MASZYNA DO LODÓW WŁOSKICH

Cena
Detaliczna Promocyjna*
21 200 zł netto 15 900 zł netto
W szybkim leasingu HARD ICE go-leasing**

Możesz też urządzenie wynająć**
do 6 miesięcy Finansowanie fabryczne HARD ICE
od 1690 zł netto m/c* od 500 zł netto m/c*
*Promocja trwa do 30.04.2021 r. lub wyczerpania zapasów

SPECYFIKACJA :

Ilość smaków:  2 + mix
Wydajność: 290 porcji/h*
Cylinder: 2 x 2L
Zbiornik: 2 x 13L
Moc: 4000W
Waga: 200kg
Wymiary (mm): 1695 x 553 x 654
Menu: Język : polski, angielski
Zasilanie: 380-415V/3Ph/50Hz
Chłodzenie: Woda

W maszynie zainstalowano m.in. takie funkcje jak:

  1. Wielostopniowe ustawienia zmrożenia loda. Funkcja ta pozwala na precyzyjne ustawienie konsystencji loda. Dzięki elektronicznemu systemowi, który dokonuje ciągłego pomiaru stopnia zmrożenia i gęstości mieszanki finalny produkt jest kremowy i odpowiednio zmrożony.
  2. Napowietrzanie mieszanki „Cloud Gravity” To specjalnie zaprojektowana rurka, która ma za zadanie maksymalnie jak to możliwe napowietrzyć mieszankę bez użycia pomp. Technologia ta pozwala na obniżanie kosztów produkcji i nadanie lodom „puszystości”.
  3. Funkcja chłodzenia pojemników na masę z niezależną regulacją temperatury. Chłodzenie pojemników z masą lodową to funkcja, która pozwala na przechowywanie mieszanki zgodnie z HACCP w trakcie pracy dziennej jak i w czasie trybu noc. Dodatkowo umożliwia wstępne schłodzenie mieszanki, a co za tym idzie zwiększenie szybkości mrożenia lodów.
  4. Tryb pracy „Noc” Po przełączeniu na tryb nocny maszyna utrzymuje zgodnie z HACCP stałą temperaturę mieszanki w pojemnikach. Dzięki temu nie ma konieczności codziennego jej zlewania z urządzenia po zakończeniu pracy. Oszczędność czasu i mieszanki w jednym.
  5. Licznik porcji Funkcja wspomagająca monitorowanie i kontrolowanie sprzedaży.
  6. Czujnik poziomu masy Użytkownik odpowiednio wcześniej dostaje informację, że należy uzupełnić mieszankę, Zapobiega zapowietrzeniu się cylindrów co może doprowadzić do nieprawidłowego działania maszyny.
  7. Oprogramowanie Bardzo prosty i w pełni funkcjonalny panel operatorski daje możliwość podstawowych, niezbędnych ustawień pracy maszyny. Ilość pozycji w menu została celowo ograniczona do minimum, aby nawet początkujący operator nie miał problemów z obsługą urządzenia.
  8. Świdry Aby lody były puszyste, aksamitne i dobrze zmrożone zastosowaliśmy świdry ślimakowe. To sprawdzona konstrukcja wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, która dodatkowo „ubija” masę tworząc kremową piankę. Montaż i mycie ich jest bardzo prosty, a eksploatacja ekonomiczna.
  9. Chłodzenie Dostępne są dwa tryby chłodzenia maszyny – chłodzenie powietrzem lub wodą. W maszynach z chłodzeniem powietrznym zastosowano bardzo wydajne wentylatory i odpowiednio dobrany skraplacz (chłodnica). Układ ten prawidłowo funkcjonuje nawet w trudnych warunkach pracy. Najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania wysokiej wydajności maszyny bez względu na temperaturę otoczenia jest zastosowanie trybu chłodzenia wodnego. Wysokiej jakości skraplacze oraz wodny zawór presostatyczny z regulacją przepływu wody firmy Danfoss zapewniają jej optymalne chłodzenie. Konstrukcja zapewnia wysoką sprawność chłodzenia zachowując przy tym maksymalnie możliwie niskie zużycie wody.
  10. Funkcja „mycie” Funkcja umożliwia wstępne automatyczne mycie maszyny. W znaczny sposób przyspiesza czyszczenie maszyny.

Elementy obudowy, pojemniki na masę oraz cylindry wykonane są z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej. Parametry stali szlachetnej zgodne z HACCP. Części użyte do produkcji maszyny, które odpowiadają w wysokiej mierze za bezpieczną i bezawaryjną pracę zostały wyprodukowane w UE.

*80gr/porcję, temp. mieszanki 5°C, temp. otoczenia 24°C, mieszanka do lodów firmy Multi Ice