MAXI FREEZE M17- Maszyna do lodów świderków

Super wydajna maszyna do produkcji lodów Świderków. Produkuje dwa smaki oraz ich mix.

Maszyna o zaawansowanej i bardzo wydajnej konstrukcji. Powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w budowaniu maszyn oraz opinii naszych klientów. Zastosowane najwyższej jakości komponenty gwarantują jej niezawodność i bezawaryjność nawet przy ciągłej pracy w trudnych warunkach.

W Maxi Freeze zastosowano najnowszy system „Multi – Point” zwiększający szybkość mrożenia. To innowacyjne rozwiązanie opierające się na zmienionej konstrukcji cylindra służącego do mrożenia mieszanki. W urządzeniu zainstalowano również nowy, elektroniczny system kontroli twardości loda, który pozawala na bardziej precyzyjną kontrolę nad konsystencją wytwarzanych lodów. Połączenie obu tych innowacyjnych rozwiązań wpływa na przyspieszenie całego procesu mrożenia. W efekcie otrzymujemy lody o jeszcze doskonalszej konsystencji.

Pobierz kartę techniczną

SPECYFIKACJA :

Ilość smaków:  2 + mix
Wydajność: 420 porcji/h*
Cylinder: 2 x 2L
Zbiornik: 2 x 13L
Moc: 4000W
Waga: 200kg
Wymiary (mm): 1695 x 553 x 654
Menu: Język : polski, angielski
Zasilanie: 220-250V/1Ph/50Hz, 380-415V/3Ph/50Hz
Chłodzenie: Powietrze lub woda
Cena
Detaliczna Wyprzedaż
37 000 zł netto 33 900 zł netto
Wynajem maszyny od 2 500 zł netto m/c*
Finansowanie fabryczne HARD ICE od 500 zł netto m/c*

 

*oferta promocyjna – szczegóły dostępne u doradców

Maszyna posiada m.in. takie funkcje jak:

 1. Wielozakresowe ustawienia twardości loda.
  Funkcja ta pozwala na uzyskanie wymagalnej twardości konsystencji loda. Dzięki elektronicznemu systemowi, który dokonuje ciągłego pomiaru gęstości mieszanki finalny produkt jest kremowy i odpowiednio zmrożony.
 2. Funkcja chłodzenia pojemników na masę z niezależną regulacją temperatury.
  Chłodzenie pojemników z masą lodową to funkcja, która pozwala na przechowywanie mieszanki zgodnie z HACCP w trakcie pracy dziennej jak i w czasie trybu noc. Dodatkowo umożliwia wstępne schłodzenie mieszanki i zwiększenie szybkości mrożenia lodów.
 3. Tryb pracy „Noc”
  Po przełączeniu na tryb nocny maszyna utrzymuje zgodnie z HACCP stałą temperaturę mieszanki w pojemnikach i cylindrach. Dzięki temu nie ma konieczności codziennego jej zlewania z urządzenia po zakończeniu pracy. Oszczędność czasu i mieszanki w jednym.
 4. Licznik porcji
  Bardzo przydatna funkcja do monitorowania sprzedaży. System zlicza oddzielnie sprzedaż dzienną oraz całkowitą. Co daje możliwość monitorowania i kontrolowania sprzedaży.
 5. Czujnik poziomu masy
  Użytkownik odpowiednio wcześniej dostaje informację, że należy uzupełnić mieszankę, Zapobiega to zapowietrzeniu się cylindrów co może doprowadzić do nieprawidłowego działania maszyny i przestojów w sprzedaży.
 6. Oprogramowanie
  Nawet najlepszy sprzęt bez dobrego oprogramowania nie będzie dobrze funkcjonował. Dlatego nasze maszyny mają specjalnie zaprojektowany system, który posiada wiele ciekawych i użytecznych funkcji. Bardzo proste menu sprawia, że obsługa jest przyjemna i intuicyjna. Oferuje zaawansowane zabezpieczenia maszyny przed przemrożeniem, przeciążeniem silnika oraz zapowietrzeniem cylindrów.  Posiada możliwość ustawienia parametrów zmrożenia loda, temperatury chłodzenia masy i innych parametrów usprawniających pracę urządzenia.
 7. Świdry
  Aby lody były aksamitne i dobrze zmrożone zastosowaliśmy świdry ślimakowe. To sprawdzona konstrukcja wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego. Montaż i mycie ich jest bardzo prosty, a eksploatacja ekonomiczna.
 8. Chłodzenie
  Dostępne są dwa tryby chłodzenia maszyny – chłodzenie powietrzem lub wodą.
  W maszynach z chłodzeniem powietrznym zastosowano bardzo wydajne wentylatory i odpowiednio dobrany skraplacz (chłodnica). Układ ten prawidłowo funkcjonuje nawet w trudnych warunkach pracy.
  Najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania wysokiej wydajności maszyny bez względu na temperaturę otoczenia jest zastosowanie trybu chłodzenia wodnego. Wysokiej jakości skraplacze oraz wodny zawór presostatyczny z regulacją przepływu wody firmy Danfoss zapewniają jej optymalne chłodzenie. Konstrukcja zapewnia wysoką sprawność chłodzenia zachowując przy tym maksymalnie możliwie niskie zużycie wody.
 9. Funkcja „mycie”
  Funkcja umożliwia wstępne automatyczne mycie maszyny. W znaczny sposób przyspiesza czyszczenie urządzenia.

Elementy obudowy, pojemniki na masę oraz cylindry wykonane są z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej. Parametry stali szlachetnej zgodne z HACCP.

Części użyte do produkcji maszyny, które odpowiadają w wysokiej mierze za bezpieczną i bezawaryjną pracę zostały wyprodukowane w UE.

*80gr/porcję, temp. mieszanki 5°C, temp. otoczenia 24°C, mieszanka do lodów firmy Multi Ice