Classic M16 – Maszyna do lodów Świderków

Klasyczna maszyna do produkcji lodów Świderków. Produkuje dwa smaki oraz ich mix.

Prosta i sprawdzona konstrukcja, która już od 12 lat cieszy się niezmiennie dużą popularnością.

Do jej budowy zastosowano wysokiej jakości części znanych europejskich producentów co gwarantuje jej niezawodność i bezawaryjność.  Jest energooszczędna i ekonomiczna w użytkowaniu oraz niezawodna nawet przy ciągłej pracy w trudnych warunkach.

M 16 to najbardziej popularny model maszyny do produkcji lodów typu świderek.

Model ten od wielu lat jest używany w małych i średnich lodziarniach na całym świecie.

Maszyna produkuje wyjątkowo aksamitne lody.

Cena
Detaliczna Promocyjna*
28 000 zł netto 23 900 zł netto
W szybkim leasingu HARD ICE go-leasing**

Możesz też urządzenie wynająć**
do 6 miesięcy Finansowanie fabryczne HARD ICE
od 1 990 zł netto m/c* od 500 zł netto m/c*

Dostępna wersja z zasilaniem jednofazowym 230V (opcja) i trójfazowym 380V.

*Promocja trwa do 30.04.2021 r. lub wyczerpania zapasów
** szczegóły oferty u doradców

SPECYFIKACJA :

Ilość smaków:  2 + mix
Wydajność: 210 porcji/h*
Cylinder: 2 x 2L
Zbiornik: 2 x 13L
Moc: 4000W
Waga: 200kg
Wymiary (mm): 1695 x 553 x 654
Menu: Język : polski, angielski
Zasilanie: 380-415V/3Ph/50Hz
Chłodzenie: Woda

Maszyna posiada m.in. takie funkcje jak:

 1. Wielostopniowe ustawienia twardości loda.
  Funkcja ta pozwala na precyzyjne ustawienie konsystencji loda. Dzięki elektronicznemu systemowi, który dokonuje ciągłego pomiaru stopnia twardości mieszanki finalny produkt jest kremowy i odpowiednio zmrożony.
 2. Funkcja chłodzenia pojemników na masę z niezależną regulacją temperatury.
  Chłodzenie pojemników z masą lodową to funkcja, która pozwala na przechowywanie mieszanki zgodnie z HACCP w trakcie pracy dziennej jak i w czasie trybu noc. Dodatkowo umożliwia wstępne schłodzenie mieszanki, a co za tym idzie zwiększenie szybkości mrożenia lodów.
 3. Tryb pracy „Noc”
  Po przełączeniu na tryb nocny maszyna utrzymuje zgodnie z HACCP stałą temperaturę mieszanki w pojemnikach. Dzięki temu nie ma konieczności codziennego jej zlewania z urządzenia po zakończeniu pracy. Oszczędność czasu i mieszanki w jednym.
 4. Licznik porcji
  Bardzo przydatna funkcja do monitorowania sprzedaży. System zlicza oddzielnie sprzedaż dzienną oraz całkowitą. Co daje możliwość monitorowania i kontrolowania sprzedaży.
 5. Czujnik poziomu masy
  Użytkownik odpowiednio wcześniej dostaje informację, że należy uzupełnić mieszankę, Zapobiega zapowietrzeniu się cylindrów co może doprowadzić do nieprawidłowego działania maszyny.
 6. Oprogramowanie
  Bardzo prosty i w pełni funkcjonalny panel operatorski daje możliwość podstawowych, niezbędnych ustawień pracy maszyny. Ilość pozycji w menu została celowo ograniczona do minimum, aby nawet początkujący operator nie miał problemów z obsługą urządzenia.
 7. Świdry
  Aby lody były dobrze zmrożone i aksamitne zastosowaliśmy świdry ślimakowe. To sprawdzona konstrukcja wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego. Montaż i mycie ich jest bardzo prosty, a eksploatacja ekonomiczna.
 8. Chłodzenie
  Dostępne są dwa tryby chłodzenia maszyny – chłodzenie powietrzem lub wodą.
  W maszynach z chłodzeniem powietrznym zastosowano bardzo wydajne wentylatory i odpowiednio dobrany skraplacz (chłodnica). Układ ten prawidłowo funkcjonuje nawet w trudnych warunkach pracy.
  Najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania wysokiej wydajności maszyny bez względu na temperaturę otoczenia jest zastosowanie trybu chłodzenia wodnego. Wysokiej jakości skraplacze oraz wodny zawór presostatyczny z regulacją przepływu wody firmy Danfoss zapewniają jej optymalne chłodzenie. Konstrukcja zapewnia wysoką sprawność chłodzenia zachowując przy tym maksymalnie możliwie niskie zużycie wody.
 9. Funkcja „mycie”
  Funkcja umożliwia wstępne automatyczne mycie maszyny. W znaczny sposób przyspiesza czyszczenie urządzenia.

Elementy obudowy, pojemniki na masę oraz cylindry wykonane są z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej. Parametry stali szlachetnej zgodne z HACCP.

Części użyte do produkcji maszyny, które odpowiadają w wysokiej mierze za bezpieczną i bezawaryjną pracę zostały wyprodukowane w UE.

*80gr/porcję, temp. mieszanki 5°C, temp. otoczenia 24°C, mieszanka do lodów firmy Multi Ice