Maxi Freeze Soft Gravity – Maszyna do lodów Włoskich

Maxi Freeze Soft Gravity – Maszyna do lodów Włoskich

Super wydajna maszyna do produkcji lodów Włoskich. Produkuje dwa smaki oraz ich mix.

Maszyna o zaawansowanej i bardzo wydajnej konstrukcji. Powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w budowaniu maszyn. Sprawdzony i bezawaryjny system napowietrzania Cloud Gravity zapewnia bezobsługową eksploatację i znacznie obniża koszt produkcji lodów. Zastosowane najwyższej jakości komponenty gwarantują jej niezawodność i bezawaryjność nawet przy ciągłej pracy w trudnych warunkach.

W Maxi Freeze zastosowano system „Multi – Point”, innowacyjne rozwiązanie opierające się na zmienionej konstrukcji cylindra służącego do mrożenia mieszanki. W urządzeniu zainstalowano również nowy, elektroniczny system kontroli stopnia zmrożenia, który pozawala na bardziej precyzyjną kontrolę nad konsystencją wytwarzanych lodów. Połączenie obu tych innowacyjnych rozwiązań wpływa na przyspieszenie całego procesu mrożenia i poprawę jakości. W efekcie otrzymujemy lody o jeszcze doskonalszej konsystencji. W maszynie zamontowano też nową, jeszcze bardziej wydajną sprężarkę.

Cena
Detaliczna Promocyjna*
29 950 zł netto 24 900 zł netto

Cena w ciągu ostatnich 30 dni nie uległa zmianie

W szybkim leasingu HARD ICE go-leasing**

Możesz też urządzenie wynająć**
do 6 miesięcy Najem długoterminowy  HARD ICE
od 2500 zł netto m/c od 850 zł netto m/c
 Dowiedz się więcej:

Sprawdź szczegóły oferty   

Dostępna wersja z zasilaniem jednofazowym 230V (opcja) i trójfazowym 380V.

*Promocja trwa do odwołania
** szczegóły oferty u doradców

SPECYFIKACJA :

Ilość smaków:  2 + mix
Wydajność: 420 porcji/h*
Cylinder: 2 x 2L
Zbiornik: 2 x 13L
Moc: 4000W
Waga: 200kg
Wymiary (mm): 1695 x 553 x 654
Menu: Język : polski, angielski
Zasilanie: 220-250V/1Ph/50Hz, 380-415V/3Ph/50Hz
Chłodzenie: Powietrze, woda lub powietrze i woda

Maszyna posiada m.in. takie funkcje jak:

 1. Wielozakresowe ustawienia zmrożenia loda.
  Funkcja ta pozwala na precyzyjne ustawienie konsystencji loda. Dzięki elektronicznemu systemowi, który dokonuje ciągłego pomiaru stopnia zmrożenia i gęstości mieszanki finalny produkt jest kremowy i odpowiednio zmrożony.
 2. Napowietrzanie mieszanki „Cloud Gravity”
  To specjalnie zaprojektowana rurka, która ma za zadanie maksymalnie jak to możliwe napowietrzyć mieszankę bez użycia pomp. Technologia ta pozwala na obniżanie kosztów produkcji i nadanie lodom „puszystości”.
 3. Funkcja chłodzenia pojemników na masę z niezależną regulacją temperatury.
  Chłodzenie pojemników z masą lodową to funkcja, która pozwala na przechowywanie mieszanki zgodnie z HACCP w trakcie pracy dziennej jak i w czasie trybu noc. Dodatkowo umożliwia wstępne schłodzenie mieszanki i zwiększenie szybkości mrożenia lodów.
 4. Tryb pracy „Noc”
  Po przełączeniu na tryb nocny maszyna utrzymuje zgodnie z HACCP stałą temperaturę mieszanki w pojemnikach i cylindrach. Dzięki temu nie ma konieczności codziennego jej zlewania z urządzenia po zakończeniu pracy. Oszczędność czasu i mieszanki w jednym.
 5. Licznik porcji
  System zlicza oddzielnie sprzedaż dzienną oraz całkowitą. Wspomaga kontrolowanie i monitorowanie sprzedaży.
 6. Czujnik poziomu masy
  Użytkownik odpowiednio wcześniej dostaje informację, że należy uzupełnić mieszankę, Zapobiega to zapowietrzeniu się cylindrów co może doprowadzić do nieprawidłowego działania maszyny.
 7. Oprogramowanie
  Nawet najlepszy sprzęt bez dobrego oprogramowania nie będzie dobrze funkcjonował. Dlatego nasze maszyny mają specjalnie zaprojektowany system, który posiada wiele ciekawych i użytecznych funkcji. Bardzo proste menu sprawia, że obsługa jest przyjemna i intuicyjna. Oferuje zaawansowane zabezpieczenia maszyny przed przemrożeniem, przeciążeniem silnika oraz zapowietrzeniem cylindrów.  Posiada możliwość ustawienia parametrów zmrożenia loda, temperatury chłodzenia masy i innych parametrów usprawniających pracę urządzenia.
 8. Świdry
  Aby lody były puszyste, aksamitne i dobrze zmrożone zastosowaliśmy świdry ślimakowe. To sprawdzona konstrukcja wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, która dodatkowo „ubija” masę tworząc kremową piankę. Montaż i mycie ich jest bardzo prosty, a eksploatacja ekonomiczna.
 9. Chłodzenie
  Dostępne są dwa tryby chłodzenia maszyny – chłodzenie powietrzem lub wodą.
  W maszynach z chłodzeniem powietrznym zastosowano bardzo wydajne wentylatory i odpowiednio dobrany skraplacz (chłodnica). Układ ten prawidłowo funkcjonuje nawet w trudnych warunkach pracy.
  Najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania wysokiej wydajności maszyny bez względu na temperaturę otoczenia jest zastosowanie trybu chłodzenia wodnego. Wysokiej jakości skraplacze oraz wodny zawór presostatyczny z regulacją przepływu wody firmy Danfoss zapewniają jej optymalne chłodzenie. Konstrukcja zapewnia wysoką sprawność chłodzenia zachowując przy tym maksymalnie możliwie niskie zużycie wody.
 10. Funkcja „mycie”
  Funkcja umożliwia wstępne automatyczne mycie maszyny. W znaczny sposób przyspiesza czyszczenie urządzenia.

Elementy obudowy, pojemniki na masę oraz cylindry wykonane są z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej. Parametry stali szlachetnej zgodne z HACCP.  Części użyte do produkcji maszyny, które odpowiadają w wysokiej mierze za bezpieczną i bezawaryjną pracę zostały wyprodukowane w UE.

*80gr/porcję, temp. mieszanki 5°C, temp. otoczenia 24°C, mieszanka do lodów firmy Multi Ice